O mnie

Jestem terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMCh). Uczyłem się i nadal doskonalę swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz w Instytucie Avicenna, powstałym z inicjatywy Claude’a Diolosy.
Moimi najważniejszymi nauczycielami z zakresu TMCh są dr Radha Thambirajah i Clode Diolosa.

Dr Radha Thambirajah ze Sri Lanki (zamieszkała w Wielkiej Brytanii), ukończyła studia medyczne w Chinach, w Shanghai Military Medical College w 1970, ze specjalizacją w akupunkturze. Jest uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury na świecie. Wykłady prowadzi w tradycyjnym chińskim stylu, ucząc metodą opartą na doświadczeniu i praktyce.

Claude Diolosa z Francji (aktualnie mieszka w Asyżu) jest znanym w Europie specjalistą TMCh. Wykłada TMCh w formie kursów, m.in. w Szwajcarii, Austrii, Niemczech i Polsce.
Medycynę chińską studiował w l’Université Européenne de Sinobiologie w Paryżu oraz w Chengdu University of Traditional Chinese Medicine (Syczuan, ChRL). Jego nauczycielami byli chińscy mistrzowie, ze znanych lekarskich rodów, w których rodzinny przekaz tradycyjnej medycyny chińskiej przekazywany jest od ponad dwudziestu pokoleń.

W ostatnim czasie, nieusatysfakcjonowany skutecznością dietetyki TMCh, zwróciłem się w stronę diety opartej na surowych owocach i warzywach, i detoksykacji według Doktora Morse.
Robert S. Morse, N.D. jest certyfikowanym naturopatą, biochemikiem, irydologiem i mistrzem zielarstwa. Od 1974 r. jest właścicielem i dyrektorem kliniki (Natural Health Clinick) i firmy zielarskiej (God’s Herbs Botanical Company) w Port Charlotte na Florydzie.
Doktor Morse opracował metodę detoksykacji i regeneracji komórkowej z wykorzystaniem diety, postów i ziół. Stworzył specyficzne tkankowo, bardzo silne formuły ziołowe, które są obecnie stosowane na całym świecie.
W ponad czterdziestoletniej praktyce, jego przełomowa praca pomogła tysiącom pacjentów przezwyciężyć raka, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, chorobę Crohna, twardzinę i inne poważne choroby.
Dr Bernard Jensen, światowej sławy uzdrowiciel, wielki zwolennik żywej żywności i pionier w dziedzinie zdrowia naturalnego, uważał Doktora Morsa za jednego z największych uzdrowicieli naszych czasów.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Praktykuję Qi Gong i Chen Taijiquan.

Henryk Witański